Hokejisti Nitry vyhrali v Poprade 2:1 vďaka dvom gólom Tománka

03.11.2012 Celý región

HK Poprad - HK Nitra 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 44. Balán (Hvila) - 31. R. Tománek (Stümpel), 58. R. Tománek (Stümpel, Jokila)
Vylúčení: 4:5 na 2 min
rozhodovali: Štefik - Gajan, V. Snášel
1283 divákov

Poprad: Sidor - M. Šterbák, J. Špelda, Kovačevič, D. Kramár, Pentikäinen, M. Kurali, Dinda - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Koskinen, D. Buc - Sabolič, B. Rapáč, S. Takáč - Matúš Paločko, Gríger, Homa
Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, Árvay, Rais, F. Kuzma - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - R. Tománek, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, Kadura - Pupák, Šiška, Kmeč

Poprad 2. novembra (TASR) - Skóre duelu mohol otvoriť už v 3. minúte Martin Segľa, ale puk v bránkovisku po jeho strele v poslednej chvíli zakryl brankár Sidor. V 10. minúte si Hamrák položil Sidora, trafil však len ľavú žŕdku jeho svätyne. Krátko na to mohol skóre duelu otvoriť na druhej strane Rapáč, ale Valent jeho strelu švihom zneškodnil. V 14. minúte po tvrdom projektile Hvilu nevydržalo plexisklo, čo malo za následok predčasné ukončenie prvej tretiny a jej dohratie na začiatku prostrednej časti.

V jej úvode sa v ideálnej streleckej pozícii ocitol Buc, ktorého strela sa obtrela o ľavú žŕdku bránky. V 27. minúte ostal osamotený pred Sidorom Vosátko, ktorý však opäť predviedol neúspešnú sťahovačku a strele Tomasa zabránila v ceste do siete Valentova vyrážačka. Skóre otvorili hostia až v 31. minúte, keď domáca obrana pozabudla na voľného Tománka, ktorý pohotovou strelou z medzikružia nedal Sidorovi šancu. Popradčania sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať, ale Balán v gólovej šanci tesne minul a Buc nastrelil po druhýkrát len ľavú žŕdku. Posledný nebezpečný závar minútu pred koncom tretiny vyriešil Valent posunutím bránky.

Vyrovnávajúci gól sa domácim podarilo vsietiť až v úvode záverečnej časti, keď presilovú hru bleskurýchle využil po dorážke Balán. V 48. minúte prišli veľké chvíle gólmana Valenta, ktorý akrobatickým zákrokom zabránil skórovať Saboličovi a krátko na to vyriešil aj nebezpečnú skrumáž. Popradčania stupňovali tlak a často sa pokúšali o streľbu, ale nevedeli nájsť recept na odkliatie čara nitrianskeho gólmana. K slovu sa v ďalších minútach dostali aj Nitrania a gól visel na vlásku pre zmenu aj na druhej strane. Svoje umenie však predviedol aj Sidor, keď si poradil so zakončením Jokilu, Nádašdiho či Stümpela. Vylúčenie Vandasa v závere tretiny nielenže zastavilo vrcholiace úsilie domácich, ale ponúklo hosťom presilovku, ktorou nepohrdli a využili ju zásluhou Tománka, ktorý pre svoj tím zabezpečil tri body.

Jozef Škrak, tréner Popradu: "Nitrania hrali výborne v defenzíve. Druhá tretina bola z našej strany najslabšia. V tretej tretine sme zvýšili aktivitu a po vyrovnávajúcom góle sme ožili, ale hostia dostali výhodu presilovej hry, čo využili na víťazný gól."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Bol to pokojný zápas. V prvej tretine sme mali mnoho šancí, no jeden strelený gól bol málo. V záverečnej časti si domáci vytvorili tlak a boli blízko k bodu. Gólom v závere trošku nečakane vezieme tri body."

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Góly: 11. Sojčík (Lelkeš, Tybor), 14. Tybor (Koma, Lelkeš), 19. Marosz (Lintner, J. Gašparovič), 24. Lintner (T. Klíma, Tybor), 59. Biro (Sojčík, Tybor) - 12. T. Sýkora, 23. Rúfus (V. Škoda, Lažo), 43. Drevenák (Lažo)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše R. Krajči (Žilina) 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:1
rozhodovali: P. Jonák - J. Tvrdoň, Výleta
1870 divákov

Trenčín: Kristín - Lintner, Biro, J. Koma, Imrich, Vizváry, T. Bokroš - J. Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st. - Tybor, Lelkeš, Sojčík - Jakúbek, T. Klíma, Šišovský - B. Mravík, Broska, M. Adamec
Žilina: M. Laco - Rúfus, D. Devečka, Brcko, Harant, J. Dlouhý, Leško, Sekáč - Važan, V. Škoda, Lažo - M. Kokavec, T. Troliga, T. Varga - Drevenák, O. Ďuriš, R. Krajči - Drábek, Valášek, T. Sýkora

HKm Zvolen - MHC Mountfield 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 25. Podkonický (Brabenec, P. Zuzin), 34. Škvaridlo (L. Jurík, Ťavoda), 43. Síkela (T. Méry, Juraško), 60. L. Jurík (Michal Chovan, J. Mucha) - 42. J. Markovič (M. Hollý, Mikušovič)
Vylúčení: 2:5 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: D. Konc, R. Bednár, V. Snášel
2787 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Juraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - T. Méry, P. Huňady, Síkela
MHC Mountfield: Šúrek - A. Novotný, A. Beňa, R. Pukalovič ml., Tupý, Alexejev, J. Perniš, Zukal, M. Danko - Murček, M. Beran, T. Petruška - J. Markovič, M. Hollý, Mikušovič - Korytko, M. Horský, J. Fadrný - J. Kentoš, Dírer, L. Vartovník

Zvolen 2. novembra (TASR) - Prvú šancu si vypracovali hostia, no Beňa z dorážky neuspel. Na druhej strane mal šancu Brabenec, ani ten však so svojim pokusom neuspel. Vzápätí brankár Šúrek vychytal Petra Zuzina a hneď z protiútoku ohrozil domáceho brankára Markovič. Bezgólový stav mohol zmeniť Hraško, po jeho strela však zazvonila žŕdka súperovej bránky.

V úvode druhej tretiny išiel sám na brankára Šimka Horský, no zakončenie mu nevyšlo. Skóre stretnutia otvoril v 25. minúte Podkonický, ktorý sa presadil v presilovke príklepom z medzikružia. V 30. minúte po jeho strele zazvonila žŕdka Šúrekovej bránky. O štyri minúty neskôr zvýšil náskok domácich Škvaridlo. V 35. minúte faulovaný Ďaloga nepremenil samostatný nájazd a v závere tretiny predviedol Murček pekný prienik, ale jeho strela skončila len na betónoch domáceho brankára.

Do poslednej tretiny vykorčuľovali lepšie Martinčania. Markovič strelou švihom z pravého kruhu prekonal brankára Šimka a znížil na rozdiel gólu, nádeje hostí však dostali trhlinu už o minútu neskôr, keď Síkela dorazil do bránky strelu Méryho. Sekundu pred záverečnou sirénou spečatil na konečných 4:1 Lukáš Jurík.

Hlasy trénerov:

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Hokej to bol zaujímavý. Rátali sme s tým, že nás Martin bude v tretej tretine napádať a to nám vyhovovalo. Naskytol sa nám priestor na protiútoky, čo sme aj využili."

Róbert Pukalovič, tréner MHC: "Diváci museli byť spokojní s kvalitným stretnutím i s úspešným koncom pre domácich. Odviedli sme svoje maximum. Chyby sa robia, zlyhali sme v zakončovaní. Hráči sú pod tlakom, čo si veľmi dobre uvedomujú."

HC Košice - HK 36 Skalica 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)
Góly: 2. P. Svitana ( Róbert Huna, Richard Huna), 3. T. Marcinko (Pašek), 5. Róbert Huna (Richard Huna) 60. Š. Novotný (Marek Slovák) - 5. Kudrna, 41. Vyrúbalík (Bartánus, Školiak), 52. Holovič (Kutálek, Klejna)
Vylúčení: 5:5 na 2 min
rozhodovali: Baluška, Jura, P. Korba, Rovenský
4051 divákov

Košice: Hylák - Michal Novák, Šeda, Deyl, M. Macejko, Matúš Chovan, M. Takáč - Spilar, Marek Slovák, R. Jenčík - Š. Novotný, T. Marcinko, Pašek - P. Svitana, Róbert Huna, Richard Huna
Skalica: Trenčan - Ďatelinka, Vyrúbalík, L. Kozák, I. Jankovič, Barák, Srnec - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - M. Bartánus, Stieler, Kudrna - Kutálek, Holovič, J. Jurík - Bezúch, Klejna

ŠHK 37 Piešťany - HC'05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. H. Ručkay (R. Filip), 20. R. Filip (Brňák) - 11. Češík (Bambúch, Kubka), 54. M. Hudec (Lunter, Lamper), rozhodujúci sam. nájazd premenil Ján Sýkora
Vylúčení: 8:11 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - Valach, Holienka
2475 divákov

Piešťany: Tomek - V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, Bučka, A. Kolník, A. Hruška, K. Grman - Stupka, Mertel, T. Melichárek - J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji
Banská Bystrica: Slipčenko (20. Košarišťan) - Michal Grman, Ketner, Bambúch, Kubka, Novajovský, M. Styk, J. Predajniansky - Lunter, M. Hudec, Lamper - Ján Sýkora, Heizer, B. Jankovič - F. Nemček, Češík, Petro - D. Hegyi, T. Zigo, Marcinek